مشاوره مدیریت

مشاوره مدیریت نوعی خدمت است که از نوع راهنمایی که مشتریان ارائه می دهند تا مسائل مدیریتی و فرت های خود را شناسایی و تحلیل می کند. فردی که خدمات مشاوره مدیریت ارائه می دهد، با توجه به شرایط مشتریان راه حل هایی را پیشنهاد می دهد و یا فعالیت هایی را ارائه می دهد و بعد از تایید کارفرما، در پیاده سازی و اجرا کردن کار ها هم همکاری و راهنمایی می کند. مشاوره مدیریت موفق و مشاور با تجربه به شخصی گفته می شود که منابع و تجربه هایی را برای مجموعه و شرکت به همراه خواهد داشت که مجموعه مدیران آن شرکت و موسسه آن را در اختیار ندارند که در این صورت مشاوره مدیریت به آن ها کمک و راهنمایی خواهد کرد.

در واقع مشاوره مدیریت با ارائه شیوه ها و روش های کاربردی در کسب و کار به شرکت ها توسط مشاور متخصص است و همچنین مشاوره مدیریت خدمتی است که به ارائه توصیه هایی به کارآفرینان و مدیران کسب و کار می پردازد و برای کمک به شرکت ها و مجموعه برای تحلیل و توسعه سودمندی استراتژی های کسب و کار سودمند است. می توان گفت مشاوره مدیریت شغلی است که به رهبران شرکت ها، دولت ها، سازمان ها و مراکز غیر انتفاعی، خدمات مشاوره ای و سرمایه گذاری در حوزه کسب و کار ارائه می دهد.

اهمیت بهره گیری از مشاوره مدیریت و وظایف آن

مشاوره مدیریت

مهمترین نقش مشاورانی که مشاوره مدیریت می دهند، تصمیم سازی است و این مدیران هستند که تصمیم سازی می کنند. عدم درک این تفاوت مهم باعث ایجاد دو انحراف جدی در صنعت مشاوره مدیریت است. از طرفی مدیران مجموعه توقعات بی جایی از مشاوران و پروژه های مشاوره دارند و دنبال معجزه از مشاوره مدیریت هستند و از طرفی دیگر مشاوران مدیریت برای رهایی از فشار تصمیم گیریريال به راهکار های کلی و عام روی آورده اند. جداسازی تصمیم گیری و تصمیم سازی، مسئله ای بسیار مهم است و هر دو مورد دشواری ها و سختی های خاص خود را دارد مشاوران مدیریت وظیفه دارند که راهکار های خود را به صورت گزینه های تصمیم گیری در اختیار مدیران قرار می دهند، اما انتخاب این گزینه ها و موارد و رویکرد سازمان نسبت به اجرا و پیاده سازی این موارد در حیطه اختیارات مدیران است.

زمانی  شرکت ها و مجموعه ها بهترین نتیجه را از مشاوره مدیریت دریافت می کنند که چنین تفکیکی را قائل باشند و با عدم انتظار های غیر واقعی، پذیرای توصیه های مشاوران به منظور حل مشکلات باشند. این در حالی است که امکان دارد مواردی مثل پیاده سازی سیستم های نرم افزاری را نیز در قالب مشاوره مدیریت وجود داشته باشد و تنها اجرا را از مشاور درخواست کنیم. چنین صورت مسئله هایی در قالب مشاوره پیاده سازی و نغییر و تحول قرار می گیرند.

بیشتر بخوانید: مشاوره ثبت شرکت

نکات مشاوره مدیریت

مشاوره مدیریت به عنوان راهنمای حرفه ای دراز مدت به عنوان عامل تغییر است. همچنین همزمان با حل مشکل راه های اجرای آن را هم پیدا می کند که این راه حل ها اغلب نیاز به تغییرات در ساختار سازمانی، فرآیندها یا مسئولیت های شغلی است. گاهی اوقات ممکن است برای تعریف مشکلات و مسائل، انقدر سخت و به هم گره خورده است که نمی توان آن را تشخیص دهند؛ در این صورت، مشاوره مدیریت به کمک مجموعه می آیند تا راه حلی به آن ها ارائه دهد که مشکل را شناسایی و پیدا کنند و راه حلی برای  آن بیابند.

در مجموعه خدمات مالی حسابداری چرتکه پلاس، گروهی از فارغ التحصیلان برجسته کشور با بیش از 15 سال سابقه مفید در شرکت های معتبر گرد هم آمدند تا با بهره گیری از دانش و تجربه خود به شرکت ها و مؤسسات مختلف از قبیل شرکت های تجاری، کارگاه های صنعتی و تولیدی، شرکت های خدماتی، مؤسسات آموزشی و استارتاپ ها خدمات مالی ارائه نمایند. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره های 09900300026 و 09900300025 تماس گرفته تا کارشناسان ما شما را در این زمینه راهنمایی نمایند.