حسابداری آنلاین چیست

حسابداری آنلاین چیست نرم افزارهای ابری و حسابداری آنلاین مفاهیم جدیدی در عرصه تکنولوژی هستند و بسیار مورد استقبال شرکت ها و حسابداران قرار می گیرند زیرا این نرم افزارها ارتباطات بین واحدها را منسجم تر حساب ها را منظم تر و در مجموع امور مالی شرکت ها را نظم می بخشند که به 2 دسته نرم افزارهای حسابداری آنلاین و نرم افزارهای حسابداری آفلاین تقسیم می شوند در ایم مقاله شما را با نرم افزار حسابداری آنلاین و مزایای آن آشنا می نماییم.

 

 

حسابداری آنلاین چیست؟

قبل از بررسی حسابداری آنلاین چیست به مفهوم نرم افزار آنلاین حسابداری می پردازیم نرم افزار آنلاین حسابداری در واقع یک سیستم پیشرفته و درعین‌حال ساده است که به حسابداران اجازه می‌دهد که از طریق اینترنت، کارهای حسابداری خود را انجام دهند. در حسابداری آنلاین ، یک حسابدار یا مجموعه ای از حسابداران می‌توانند با استفاده از ابزار و امکانات موجود (نرم افزارهای حسابداری آنلاین) امور مالی آن واحد اقتصادی را از راه دور مدیریت کنند. حسابداری آنلاین که از آن با عنوان حسابداری اینترنتی یا حسابداری ابری هم یاد می‌شود روشی جدید است که با استفاده از آن می‌توان با اینترنت و نرم افزار، از راه دور نیز به اطلاعات حسابداری یک واحد اقتصادی دسترسی داشت و اقدامات لازم را در زمینه حسابداری انجام داد. از آنجا که این امور در فضای آنلاین (فضای ابری) انجام می‌گیرد نیازی به نصب نرم افزار بر روی کامپیوتر وجود ندارد و سیستم حسابداری آنلاین همانطور که از اسم اش پیداست، خود به صورت آنلاین فعالیت می‌کند.

 

 

مزایای نرم افزار حسابداری آنلاین کدامند؟

حسابداری آنلاین چیستدر تعریف حسابداری آنلاین چیست بیان کردیم که از آن به عنوان حسابداری اینترنتی یا حسابداری ابری هم یاد می شود و به شکل واقع بینانه دارای مزایای خوبی می باشند که در ادامه به مزایای آن می پردازیم.

  • دسترسی به اطلاعات مالی کسب و کار در هر زمان و هر مکان
  • برقراری رابطه بهتر و مفیدتر با حسابدار مجموعه
  • حذف کاغذ بازی و رفع مشکل کمبود فضا
  • ایجاد یک اکو سیستم برای کسب و کار
  • رفع مشکلات نرم افزار بدون نیاز به نصب مجدد

 

 

تفاوت نرم افزار حسابداری آنلاین با سیستم سنتی چیست؟

در سیستم سنتی تمام امور حسابداری از قبیل ارسال لیست مالیات حقوق و محاسبه اضافه‌کاری و انواع مرخصی و…فقط از طریق یک دستگاه کامپیوتر که نرم افزار حسابداری روی ان نصب است انجام می‌شود. در واقع هر شخص موظف است برای انجام امور حسابداری از یک رایانه و نرم افزار قوی استفاده کند. اما برای استفاده از نرم افزار حسابداری ابری، نیاز شما به یک سیستم مشخص خلاصه نمی‌شود. هر حسابداری می‌تواند با استفاده از سیستم شخصی خود و یک خط اینترنت به نرم افزار آنلاین دسترسی پیدا کند. این مزیت نرم افزار حسابداری انلاین، اهمیت خود را در شرایط دورکاری نشان داده است.

 

 

بیشتر بدانید: بهترین نرم افزار حسابداری برای مانتو فروشی

 

 

تفاوت نرم افزار حسابداری تحت وب با حسابداری آنلاین چیست؟

حسابداری آنلاین چیست

نرم افزار حسابداری تحت وب از آن جهت با نرم افزار حسابداری آنلاین متفاوت است که به ارائه قابلیت‌های حسابداری در بستر وب می‌پردازد، بدون آنکه به نصب نرم افزار و پیکر بندی خاصی نیاز باشد. نرم افزار حسابداری تحت وب کلیه امکانات نرم افزارهای نصبی تحت سیستم عامل را در کنار حفاظت از اطلاعات ارائه می‌کند. این نرم افزار برخلاف نرم افزار حسابداری آنلاین در سرور مشتری نصب و نگهداری می‌شود و با مشکلاتی از قبیل نگهداری، پشتیبانی و نصب نگارش‌های تازه مواجه است.

 

 

آیا نرم افزار تحت وب با نرم افزار ابری یکی است؟

حسابداری آنلاین چیست

نرم افزارهای ابری که به آنها نرم افزار saas (Software as a Service)  نیز گفته می‌شود، سامانه‌هایی هستند که به صورت آنلاین و در بستر اینترنت استفاده می‌شوند. نرم افزار حسابداری ابری یا حسابداری آنلاین در فضای ابری کار می‌کند. فضای ابری، جایی مجازی برای ذخیره سازی داده‌ها است و پردازش آن با کمک اینترنت انجام می‌شود.هنگام استفاده از نرم افزار حسابداری ابری یا آنلاین ، مشتری در سایت ارائه دهنده خدمات اطلاعات خود را وارد کرده و به این طریق ثبت نام می‌کند. پس از ثبت نام، بستر اختصاصی وی بر روی سرورهایی که در دیتاسنترهای بزرگ و مطمئن قرار گرفته اند، ایجاد می‌شود. نگهداری از این سرورها بر عهده دیتاسنترهاست و وظیفه آن را شرکت ارائه دهنده خدمات پذیرفته است.از مهم ترین تفاوت های نرم افزارهای ابری با تحت وب می‌توان به تفاوت در ماهیت و نحوه اجرا، تفاوت در کاربران، تفاوت در امنیت اطلاعات، تفاوت در نحوه ارائه خدمات ، ذخیره داده­‌ها و تهیه نسخه پشتیبان و تفاوت در هزینه و قیمت  اشاره کرد.

 

 

 شرکت حسابداری و حسابرسی چرتکه پلاس ارائه دهنده نرم افزار حسابداری سپیدار و نیز انواع خدمات حسابداری می باشد شما می توانید برای خرید نرم افزار سپیدار و نیز دریافت مشاوره رایگان در امور مالی با مشاورین شرکت چرتکه پلاس تماس بگیرید.

09900300025

09900300026