مشاوره حقوقی

در ابتدا به تعریف مشاور حقوقی می پردزیم. مشاور حقوقی کسی است که به وسیله دانش و مهارت خود به قوانین، اصول و قواعد حقوقی می تواند به مجموعه ها و سازمان ها و اشخاص در زمینه های حقوقی مثل امور قراردادها، حل اختلاف و دعاوی مشاوره حقوقی بدهد. برای جلوگیری از بروز مشکل در زمینه حقوقی و ضررهای احتمالی وجود مشاوره حقوقی لازم است.

همچنین مشاوران حقوقی که خدمات مشاوره ارائه می دهند، تحلیل کردن مسائل، مقررات و تصمیماتی را که بر سازمان و قانون تاثیر می گذارد را انجام می دهند و از طریق مشاوره حقوقی، شرکت ها و مجموعه ها می توانند تصمیمات خود را به درستی و بهتر بگیرند. مشاورهای حقوقی با مشاوره حقوقی در دفتر و یا سازمان و مجموعه های مختلف برای تنظیم امور قراردادی مشغول هستند و یا برای کمک به افراد در اموری مانند دعاوی، قراردادها و یا ثبت کسب و کار مشاوره حقوقی می دهند.

کلیه افراد حقیقی و حقوقی به جهت تنظیم قراردادها یا مشکلات حقوقی دیگر بهتر است از مشاوره حقوقی کمک بگیرند تا مشاوران با بررسی کامل بتوانند کلیه نکات قرارداد را بررسی کنند تا از بروز ضرر و زیان جلوگیری شود. در برخی از مجموعه ها و شرکت ها، قراردادها تنها با امضای کسی که مشاوره حقوقی می دهد به مرحله نهایی می رسد که این امر نشان دهنده این است که این جایگاه چقدر اهمیت دارد. چون در شرکت های بزرگ اگر این اتفاق نیفتد امکان دارد مشکلاتی جبران ناپذیر به وجود بیاید؛ پس در نتیجه نیاز به مشاوران حقوقی که بسیار خبره و آگاه است امری ضروری است.

وظایف و اهمیت مشاوران حقوقی

مشاوره حقوقی

به طور کلی مشاوران حقوقی دارای وظایفی از جمله ارائه راهنمایی های حقوقی است که از مهمترین وظایف آن به شمار می رود و حال چه شخصی و چه سازمانی و همچنین نمایندگی مشتریان که مشاوره حقوقی نمایندگی مشتریان را در دادرسی ها بررسی میکند. انجام تحقیقات حقوقی از دیگر وظایف آن می باشد. پیش نویس نامه حقوقی از وظایف مشاوره حقوقی است که مدارک مربوط به فعالیت های مشتری خود را تهیه می کند.

در اینجا به صورت خلاصه برخی دیگر از وظایف مشاوران حقوقی را نام می بریم:

 • تهیه و آماده کردن متن قراردادهای سازمان و یا شرکت و نظارت بر روند عقد قراردادها
 • ارائه اطلاعات لازم و انجام امور حقوقی مرتبط با نوع مناقصه ها، مزایده ها و غیره
 • ارائه مشاوره حقوقی به مدیران و کارکنان
 • جمع آوری، بررسی و تنظیم اطلاعات لازم برای تهیه قوانین، اساسنامه ها، آینن نامه ها و دستورالعمل ها
 • انجام تمام کارهای مرتبط با ثبت، تغییرات در ساختار، انحلال شرکت ها و سازمان ها و غیره که عمدتا در شرکت های خصوصی است.
 • جمع آوری اطلاعات لازم و استفاده از آن ها برای دفاع از سازمان یا شرکت مربوطه در محاکم قضایی
 • رسیدگی به شکایات و دعاوی حقوقی و اداری
 • راهنمایی و کمک در انتخاب وکیل برای افراد و سازمان ها

بیشتر بخوانید: مشاوره تامین مالی

مزایای استفاده از مشاوره حقوقی

استفاده از مشاوره حقوقی در پرونده ها و مسائل حقوقی مزایای بسیاری دارد که آن ها را نام می بریم:

 1. از دانش و اطلاعات کامل مشاوران در حوزه مشاوره حقوقی بهره مند می شوید.
 2. در پرونده ها از اطاله دادرسی جلوگیری می شود.
 3. بهترین مزیت مشاوره حقوقی صرفه جویی در وقت و هزینه است.
 4. با مشاوره حقوقی، قراردادها به صورت اصولی تنظیم می شوند.
 5. امور دعاوی به نحوی که پیروز باشید انجام می شود.
 6. برای موفقیت در پرونده، قدرت استدلال بسیار بالا دارید.

در مجموعه خدمات مالی حسابداری چرتکه پلاس، گروهی از فارغ التحصیلان برجسته کشور با بیش از 15 سال سابقه مفید در شرکت های معتبر گرد هم آمدند تا با بهره گیری از دانش و تجربه خود به شرکت ها و مؤسسات مختلف از قبیل شرکت های تجاری، کارگاه های صنعتی و تولیدی، شرکت های خدماتی، مؤسسات آموزشی و استارتاپ ها خدمات مالی ارائه نمایند. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره های 09900300026 و 09900300025 تماس گرفته تا کارشناسان ما شما را در این زمینه راهنمایی نمایند.