مشاوره حسابداری

در ابتدا به مفهوم مشاور حسابداری می پردازیم. به فردی که متخصص در حوزه مالی و حسابداری که دیدی بالاتر از حسابداری معمولی دارد، مشاور حسابداری نامیده می شود . مشاور حسابداری قادر به استراتژیک کلیه جنبه های مالی  یک مجموعه و کسب و کار است. به بیان دیگر، مشاور حسابداری با تسلط کامل به تمام امور حسابداری، برای دیدن کمبود ها و فهمی دقیق برای ارائه راه حل برای آن ها دارد.

حال به موضوع اصلی که مشاوره حسابداری است می پردازیم. مشاوره حسابداری به مجموعه کارها و توصیه هایی گفته می شود که یک مشاور حسابداری برای بهبود وضعیت یک کسب و کار و مجموعه به مدیران پیشنهاد می کنند و یا آن امور را اجرا می کنند. از خدماتی که مشاوره حسابداری ارائه می دهد می توان به رصد و تحلیل داده های مالی، تحلیل شرایط بازار، ارائه راهکار برای صرفه جویی مالی مجموعه، پیش بینی آینده کسب و کار و ارائه پیشنهاد برای بازده بالاتر، نظارت بر روند حسابداری و مالی مجموعه و کسب و کار، رفع ایراد و ارائه پیشنهاد برای بهینه سازی حسابداری مجموعه و شرکت و همچنین مشاوره برای نصب بهترین نرم افزار حسابداری اشاره کرد.

در مهم ترین خدمات مشاوره حسابداری می توان گفت رصد دقیق وضعیت حسابداری یک کسب و کار و مجموعه و همچنین فهم و پیشنهاد خدمات حسابداری مورد نیاز آن مجموعه و کسب و کار است. مشاوره حسابداری با بعد از آن که وضعیت حسابداری را کاملا ارزیابی کرد، اسناد و دفاتر مالی، کمبود های دپارتمان مالی و حسابداری یک کسب و کار را پیدا می کند و بهترین و کارآمد ترین خدمات حسابداری مورد نیاز آن مجموعه یا کسب و کار را به مدیران پیشنهاد می دهند. این کار از مهم ترین و تخصصی ترین کاری است که  مشاوره حسابداری باید ارائه دهد.

اهمیت و وظایف مشاوره حسابداری

مشاوره حسابداری

همانطور که گفته شد، مشاوره حسابداری خدمات مختلفی را ارائه می دهد و به مجموعه ها و کسب و کار های مختف کمک و راهنمایی می کنند که گزارشات مالی متفاوت به چه معنا است و چه تاثیری بر روند بهبود فرایند مالی شرکت دارد. در اینجا به صورت خلاصه به برخی از موارد وظایف مشاوره حسابداری می پردازیم:

  • پیش بینی های مالی
  • تعیین سود آوری شغل و کسب و کار
  • تجزیه و تحلیل صورت حساب های مالی
  • تجزیه و تحلیل حساب های قابل پرداخت
  • میزان پرداخت شرکت ها از سود و درآمد کسب شده
  • راهکاری های حسابداری مداوم
  • تعیین این موضوع که شرکت به چه خدمات مشاوره حسابداری نیاز دارد.

بیشتر بخوانید: نرم افزارهای حسابداری

دیگر خدمات مشاوره حسابداری

افرادی که به مشتریان خود مشاوره حسابداری می دهند، علاوه بر خدمات حسابداری که در بالا گفته شد، خدماتی مانند مدیریت مالی، پیش بینی های مالی و حسابرسی ارائه می دهند. مشاوران حسابداری بر خلاف حسابداران عمومی که اغلب به صورت روزانه به مدیریت معاملات می پردازند، در قسمت هایی مانند تجزیه و تحلیل اسناد مالی، ارائه مشاوره در مورد سود آوری، پیش بینی هزینه های آینده و درآمد ها و بررسی تطبیق این گزارش ها از مقررات مالی مشغول به فعالیت می شوند.

همین طور مشاوران حسابداری با همکاری مدیران کسب و کارها، مجموعه ها و موسسات مختلف، گزارش های مالی و اسناد مالیاتی را تهیه می کنند و علاوه بر این، انجام تحقیقات مالی و ارائه راه حلی برای بهبود فرآیند های گزارشگری مالی نیز انجام می دهند. توجه زیاد به جزئیات و مهارت های خوب تحلیلی از نقش هایی است که مشاوره حسابداری باید دارا باشد تا افراد با توجه به این مهارت ها بتوانند اقدامات لازم برای جلوگیری از اشتباهات پیچیده مالی را به انجام برسانند.

شرکت حسابداری

در مجموعه خدمات مالی حسابداری چرتکه پلاس، گروهی از فارغ التحصیلان برجسته کشور با بیش از 15 سال سابقه مفید در شرکت های معتبر گرد هم آمدند تا با بهره گیری از دانش و تجربه خود به شرکت ها و مؤسسات مختلف از قبیل شرکت های تجاری، کارگاه های صنعتی و تولیدی، شرکت های خدماتی، مؤسسات آموزشی و استارتاپ ها خدمات مالی ارائه نمایند. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره های 09900300026 و 09900300025 تماس گرفته تا کارشناسان ما شما را در این زمینه راهنمایی نمایند.