مشاوره بیمه

در ابتدا به خود موضوع بیمه و انواع بیمه ها می پردازیم. در کل بیمه ها به سه بخش تقسیم می شوند که بیمه اشخاص اموال و مسئولیت است که شامل انواع بیمه های عمر، حادثه و درمان است که اغلب افراد با آن آشنا هستند. بیمه اموال مربوط به اموال مختلف است که معروف ترین آن بیمه اتومبیل می باشد و از دیگر نمونه های آن بیمه آتش سوزی و حمل و نقل است. بیمه مسئولیت نیز بیمه هایی مثل مسئولیت کارفرما و پزشکان را شامل می شود.

مشاور بیمه بیش از آن که به کارشناس بیمه شباهت داشته باشد، به کارگذاری بیمه شباهت دارد ولی کارگذاری بیمه یک عنوان کلی است. در واقع تفاوت کارشناس بیمه با مشاور بیمه در این دو مورد است: اول این که کارشناس بیمه امکان دارد به صورت رسمی در استخدام ارگان های دولتی در آید و این در حالی است که مشاوره بیمه یک شغل آزاد و مستقل است  و دوم این که مشاوره بیمه کاری است برای بهتر شدن فروش و راهنمایی افراد حقیقی و حقوقی انجام می شود. همچنین تفاوت مشاوره بیمه و کارگذار نیز در نوع خدمتی نیست که انجام می دهند و یا حتی اهدافشان و مشاور بیمه فقط به راهنمایی و یک موضوع تبلیغاتی می پردازد و این در حالی است که کارگزار مستقیما به فروش بیمه اقدام می کند.

در واقع می توان گفت مشاوره بیمه و فردی که مشاور بیمه است، به نمایندگی از بیمه ای خاص است که مشتریان را کمک می کند تا بهترین و درست ترین انتخاب را در نوع بیمه ها داشته باشند. ممکن است تصور شود که بیمه گذاری امری ساده است ولی زمانی که پیچیدگی های آن مشخص شود، نیاز به این مهارت بیشتر احساس می شود.

خدمات مشاوره

اهمیت و ضرورت استفاده از مشاوره بیمه

مشاوره بیمه

به دلیل این که مشاوران بیمه نسبت به اخبار جدید و اطلاعات جدیدی که درباره بیمه است آگاهی بیشتری دارند، زمانی که افراد می خواهند قرارداد و یا بیمه نامه ای ایجاد کنند، از مشاوره بیمه کمک می گیرند. همچنین به دلیل این که مشاوره بیمه اطلاعات کافی درباره قوانین و مقررات بیمه را دارا است، افراد می توانند برای آگاهی کامل از قوانین به آنها مراجعه کنند.

در این قسمت به برخی از دلایل استفاده از مشاوره بیمه و اهمیت آن اشاره می کنیم:

گستردگی شرکت های مختلف بیمه، تنوع در انواع بیمه، تخصصی بودن بیمه نامه ها و مشاوره بیمه خوب از دلایلی هستند که باید از مشاوره بیمه به جهت این امور بهره مند شد. در نتیجه مشاورانی که مشاوره بیمه ارائه می دهند، می توانند کمک کنند تا افراد به بهترین شکل و درست ترین راه بیمه مورد نظر خود را انتخاب کنند و قرارداد بیمه را ببندند. مشاوره بیمه با آگاهی دادن صفر تا صد بیمه به مشتری خود، باعث می شوند که افراد با آگاهی کامل قرارداد بیمه را به ثبت برسانند.

بیشتر بخوانید: مشاوره حقوقی

وظایف مشاوره بیمه

مشاوره بیمه

  • معرفی بیمه های مشابه
  • توضیح محدودیت های بیمه
  • توضیح اموری که ممکن است باعث نادیده گرفته شدن تعهد شود .
  • توضیح دقیق و شفاف هزینه های بیمه
  • استفاده از آمار و ارقام
  • توانایی برقراری ارتباط با افراد مختلف
  • ایجاد حس اعتماد در افراد
  • در نظر گرفتن شرایط بیمه گر
  • تاکید در مواردی که بیمه آن ها در آن به موفقیت چشمگیری دست پیدا کرده است.

در مجموعه خدمات مالی حسابداری چرتکه پلاس، گروهی از فارغ التحصیلان برجسته کشور با بیش از 15 سال سابقه مفید در شرکت های معتبر گرد هم آمدند تا با بهره گیری از دانش و تجربه خود به شرکت ها و مؤسسات مختلف از قبیل شرکت های تجاری، کارگاه های صنعتی و تولیدی، شرکت های خدماتی، مؤسسات آموزشی و استارتاپ ها خدمات مالی ارائه نمایند. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره های 09900300026 و 09900300025 تماس گرفته تا کارشناسان ما شما را در این زمینه راهنمایی نمایند.