مشاوره اقتصادی

گسترش کسب و کارها در شهرهای بزرگ باعث شده تا روز به روز احساس نیاز به خدمات مشاوره کسب و کار و مشاوره اقتصادی بیشتر شود. امروزه روش های متفاوتی برای مشاوره اقتصادی تلفنی، مشاوره اقتصادی آنلاین و یا حضوری وجود دارد و البته بسیاری از افراد از این مشاوره ها و خدمات بدون اطلاع هستند. بعضی از افراد تمایل دارند این سوالات و مشکلات را با آشنایان خود در میان بگذارند و بعضی افراد دیگری نیز با این که هزینه زیادی صرف می کنند اما اساسا مناسب با انواع خدمت و مشورتی که دریافت می کنند نیست. برخی دیگر نیز در کل به مشاوره اقتصادی اعتماد و اعتقادی به آن ندارند.  این در حالی است که استفاده از مشاوره اقتصادی دلایلی دارد که آن ها در اینجا نام می بریم و مختصر توضیح می دهیم:

اول این که مشاوره اقتصادی باعث کاهش ریسک اقتصادی می شود؛ به این معنی که یک مشاور اقتصادی خوب به جلوگیری از بروز ضرر و زیان های احتمالی در کسب و کار یا سرمایه گذاری شخصی کمک می کند. مثلا ممکن است یک مشاوره مطلوب، مجموعه ای را از جریمه مالیاتی نجات دهد. دوم این که مشاوره مالیاتی باعث توسعه کسب و کار می شود؛ گاهی اوقات امکان دارد شرکت و یا مجموعه ای قصد توسعه فعالیت خود را داشته باشد یا مدیرانش تمایل دارند روش های درآمدی خودشان را توسعه دهند اما اطلاعات چندانی از روند کار ندارند. در اینجا مشاوران اقتصادی می توانند با تجربه و مهارت خود باعث افزایش فروش یا انجام بهینه سرمایه گذاری به کسب و کار ها شوند تا خروجی بازدهی بیشتر و افزایش سود دهد. سومین دلیل مشاوره اقتصادی حل مشکل اقتصادی است؛ گاهی اوقات مشکلات اقتصادی باعث می شود که سازمان ها و کسب و کارها با مشکلاتی روبرو شوند که به آسانی قابل حل نباشد. بعضی از این موارد مشکلات پیچیده ای است امکان دارد حتی حیات سازمان را به خطر اندازد. خدمات مشاوره اقتصادی کمک می کند که این مسائل با بهترین روش ها و کمترین هزینه ها حل شود.

وظایف مشاوره اقتصادی

مشاوره اقتصادی

در این قسمت وظایف مشاوره اقتصادی را نام می بریم:

  • ارائه سودآورترین فرصت های اقتصادی
  • تسلط و آگاهی کامل در مورد فعالیت و سرمایه گذاری در موردی که مشاوره می دهند.
  • آشنا به مفاهیم کسب و کار مربوطه، مخصوصا در زمینه اقتصادی و سرمایه گذاری و ارائه راه حل های تخصصی در ارتباط با آن
  • مسائل مالی و اقتصادی که باید بررسی شود، راه حل عملیاتی جزئی داشته باشد نه مشاوره ای که کلی باشد.
  • داشتن اطلاعات درباره بازار های مختلف مالی و همچنین تحلیل آن ها
  • پیدا کردن ضرر ها و زیان ها و هزینه های غیر ضروری کسب و کارها و معرفی آن ها
  • با قوانین و مقررات مختلف در زمینه اقتصادی آشنایی کافی داشته باشند تا بتوانند راهنمایی های لازم را ارائه دهند.

بیشتر بخوانید: مشاوره مدیریت

در چه مواردی می توانید از مشاوره اقتصادی بهره مند شوید؟

مشاوره اقتصادی

در بخش سرمایه گذاری، در صورتی که سرمایه گذار هستید و به دنبال فرصت های سرمایه گذاری جدید و یا بهبود سرمایه گذاری فعلی هستید و همچنین در صورتی که قصد سرمایه گذاری جدیدی دارید، حال به هر میزان و مقدار و به دنبال یک فرصت سرمایه گذاری مناسب می باشید و یا این که نماینده شرکت هستید و شرکت برنامه سرمایه گذاری جدیدی دارد و یا در سرمایه گذاری فعلی خود به کمک و راهنمایی دارید، می توانید از مشاوره اقتصادی کمک بگیرید. در بخش کسب و کار، اگر مالک و یا نماینده شرکتی و یا کسب و کار هستید، برای افزایش سود خالص، افزایش بهره وری، کاهش هزینه ها و تامین مالی از مشاوره اقتصادی راهنمایی و کمک بگیرید.

در مجموعه خدمات مالی حسابداری چرتکه پلاس، گروهی از فارغ التحصیلان برجسته کشور با بیش از 15 سال سابقه مفید در شرکت های معتبر گرد هم آمدند تا با بهره گیری از دانش و تجربه خود به شرکت ها و مؤسسات مختلف از قبیل شرکت های تجاری، کارگاه های صنعتی و تولیدی، شرکت های خدماتی، مؤسسات آموزشی و استارتاپ ها خدمات مالی ارائه نمایند. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره های 09900300026 و 09900300025 تماس گرفته تا کارشناسان ما شما را در این زمینه راهنمایی نمایند.