حسابداری عمومی

حسابداری عمومی نوعی از حسابداری است و شخصی که حسابدار است به عنوان یک نفر سوم و شخص ثالث عمل می کند، و صورت های مالی یک شرکت را با مشتری بررسی می کنند و موارد به دست آمده را به اطلاع عموم می رسانند. وظیفه حسابداری عمومی، تهیه صورت مالی برای شرکت یا مجموعه است و همینطور ارائه گزارش ها و نتایج بررسی های صورت های مالی، جریان نقدینگی و وضعیت مالی شرکت می باشد و مجموعه مورد نظر به صورت عادلانه و بی طرف و کاملا صادقانه اطمینان می دهد.

می توان گفت هدف حسابداری عمومی، اعتبار بخشی و نشان دادن وجهه قانونی به اسناد مالی، گزارشات، صورت حساب ها و افشاگری های مالی مجموعه و یا یک شرکت از نظر افرادی که بیرون از آن مجموعه هستند، می باشد. در واقع حسابداری عمومی برای مجموعه ها و موسساتی مشغول به کار می شوند که به دیگران خدمات مالی و حسابداری ارائه می دهند. همچنین مشخص و واضح است که یک حسابدار عمومی که در بخش حسابداری عمومی کار می کند باید یک مدرک معتبر و یا گواهینامه رسمی در رشته حسابداری داشته باشد.

در مجموعه خدمات مالی حسابداری پچرتکه پلاس، گروهی از فارغ التحصیلان برجسته کشور با بیش از 15 سال سابقه مفید در شرکت های معتبر گرد هم آمدند تا با بهره گیری از دانش و تجربه خود به شرکت ها و مؤسسات مختلف از قبیل شرکت های تجاری، کارگاه های صنعتی و تولیدی، شرکت های خدماتی، مؤسسات آموزشی و استارتاپ ها خدمات مالی ارائه نمایند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه شرکت حسابداری می توانید با کارشناسان ما تماس گرفته تا شما را در این زمینه راهنمایی نمایند.

وظایف و خدمات حسابداری عمومی

حسابداری عمومی

حسابداری عمومی، کارها و امور متنوعی را به شرکت ها و مجموعه هایی که با آن ها همکاری می کنند، ارائه می دهند؛ مثل مالیات دهندگان فردی، شرکت های بزرگ، سازمان های دولتی، غیر انتفاعی و موسسات آموزشی. به طور معمول خدمات و اموری که حسابداری عمومی انجام می دهد، به 3 بخش تقسیم می شوند:

  • خدمات و کارهای حسابداری و حسابرسی که مواردی مثل نگه داری سوابق مالی و تهیه و ثبت صورت های مالی برای استفاده توسط سرمایه گذاران خارجی و بانک ها را مشمول می شود.
  • خدمات مالیاتی که مواردی مثل تهیه صورت های مالیاتی و همینطور مشاوره در مورد کسر مالیات، برنامه ریزی مالیاتی و موارد مربوط به مالیات را شامل می شود.
  • خدمات مشاوره ای که شامل خدمات برنامه ریزی مالی برای افراد و موسسات مشاوره تجاری برای کمک به طراحی مدیریت، ایجاد و اجرا و پیاده سازی سیستم های حسابداری می باشد.

حسابداری عمومی انواع و بخش های مختلف خدمات حسابداری را به دیگر سازمان ها و شرکت ها و مجموعه ها ارائه می دهد. وظیفه کسانی که در حسابداری عمومی مشغول فعالیت هستند شامل تهیه نمودن گزارشات مالی و بررسی و حسابرسی صورت های مالی برای مشتریان خود و همینطور با تهیه کردن صورت های مالی خود که حاوی مدیریت بسیاری از توابع حسابداری است.

بیشتر بخوانید: حسابداری مدیریت

نکات حسابداری عمومی

همان طور که گفته شد، حسابداری عمومی توسط موسسات و مجموعه های خدمات مالی انجام می شود. شرکت ها به مشتریام خود خدمات ارائه می دهد و این مشتریان شامل خرده فروش های کوچک و بزرگ، تولید کنندگان و کارخانه ها، شرکت های خدماتی، اشخاص حقیقی یا حقوقی، سازمان های غیر انتفاعی و مردمی، سازمان ها، نهاد های دولتی و حکومتی می باشند. موسسات و مجموعه های خدمات مالی و حسابداری ابعاد مختلفی در سطح محلی، منطقه ای، ملی و جهانی داشته دارند؛ برای مثال مورد و مشکل از یک نفر باشد یا از یک مجموعه و یا شرکت و موسسه ای بزرگ در سطح بین المللی با هزاران حسابدار رسمی در سراسر دنیا تشکیل شده باشد.

شماره تماس: 09900300026 – 09900300025