مشاوره حسابرسی

مشاوره حسابرسی به این معنا و مفهوم است که کلیه عملیات مالی و اسناد مرتبط با این عملیات که به جهت رفع مغایرت های احتمالی و خطاها و یا خلاء هایی که در نتیجه نقص مدارک، اسناد و عملکرد مشخص شده، مورد بازرسی، بررسی و بازنگری قرار می گیرد که برای رفع آن راه حلی پیدا شود. در واقع با خدمات مشاوره حسابرسی می توان به این امر دست یافت و راه حل مناسبی برای مشکل خود بیابید. در مشاوه حسابرسی به اموری مثل رعایت اصول حسابداری در تهییه صورت های مالی، تهیه صورت های مالی فاقد تحریف، برآورد های حسابداری معقول در شرایط موجود، تعیین سطح اشتباهات و تقلبات در سطح های بی اهمیت و با اهمیت و همچنین اهمیت اساسی در صورت های مالی و برنامه ریزی و اجرا به منظور مشخص شدن تحریفات با اهمیت در صورت های مالی پرداخته می شود و می توان از مشاوره حسابرسی استفاده کرد.

در واقع مشاوره حسابرسی به منظور ارزیابی و گزارش کفایت سیستم کنترل داخلی از نظر اثر بخشی و کارآمد بودن و استفاده از منابع سازمان در سازمان و یا مجموعه و یا شرکت ارائه می شود. در واقع می توان گفت مشاوره حسابرسی داخلی که در بخش داخلی سازمان و مجموعه ای هستند، با هدف ارزش افزایی و بهبود عملیات سازمان و مجموعه به امور می پردازد و همینطور مشاوره حسابرسی داخلی با به کار گیری شیوه اصولی و منظم برای ارزیابی و اثر بخشی فرایندهای در جریان در سازمان و مجموعه باعث رسیدن به اهداف آن مجموعه می شود.

وظایف مشاوره حسابرسی

مشاوره حسابرسی

در ابتدا به وظایفی که یک مشاوره حسابرسی به عنوان فردی که مشاوره حسابرسی ارائه می دهد می پردازیم و در این جا به آن ها اشاره خواهیم کرد:

  • بازرسی صورت های مالی و حساب های سازمان، مجموعه و کسب و کار و مقایسه آن ها با اصول و استانداردهای حسابداری
  • جمع آوری ارقام و تحلیل آماری
  • کنترل و بررسی عملیات حسابداران و بررسی صحت گزارش های ارسال شده توسط آن ها
  • ارائه گزارش بررسی های خود به هیئت مدیره، سهامداران، بانک ها و سایر افراد مرتبط
  • بررسی صحت عملکرد کارکنان و حسابداران
  • ارزیابی سیستم گزارش مالی مجموعه و یا سازمان
  • ارائه پیشنهاد به منظور پیشرفت، توسعه و کنترل امور واحد تجاری
  • بررسی صحت گزارش های ارائه شده توسط حسابدارن
  • جلوگیری از بروز تقلب و سوء استفاده مالی
  • ارزیابی توان مالی کسب و کار به منظور پیشرفت و ساماندهی امور مالی و ارائه راه کار

بیشتر بخوانید: خدمات مشاوره سرمایه گذاری

روش های بهره گیری از مشاوره حسابرسی

مشاوره حسابرسی

برای دریافت مشاوره حسابرسی روش های گوناگونی وجود دارد که شرکت ها، مجموعه ها و موسسات با توجه به نیاز و نوع درخواست خود و مشکلی که دارند می توانند استفاده کنند که در اینجا به آن روش ها می پردازیم:

آنلاین: بهره گیری از مشاوره حسابرسی آنلاین در بسیاری از زمینه ها از جمله مشاوره کسب و کار بسیار قابل توجه قرار گرفته است. در مشاوره حسابرسی آنلاین با کمک ابزارهایی مثل اپلیکیشن مشاوره و کسب و کار می توان به آسانی مشاوره حسابرسی را دریافت کرد.

تلفنی: برخی مشکلات و مسئله ها به گونه ای است که با یک پرسش و پاسخ به صورت تلفنی قابل بر طرف شدن است و برخی از مشکلات حتما باید به صورت حضوری انجام شود و یا حتی برخی موسسات و مجموعه اقدام به استحدام یک مشاور حسابرسی می نمایند.

حضوری: روش مشاوره حسابرسی حضوری از بهترین روش برای حل مسئله و مشکل های به وجود آمده است. به این دلیل که بسیاری از مشکلات به صورتی هستند که نمی توان آن را به صورت تلفنی و یا آنلاین انجام داد.

در مجموعه خدمات مالی حسابداری چرتکه پلاس، گروهی از فارغ التحصیلان برجسته کشور با بیش از 15 سال سابقه مفید در شرکت های معتبر گرد هم آمدند تا با بهره گیری از دانش و تجربه خود به شرکت ها و مؤسسات مختلف از قبیل شرکت های تجاری، کارگاه های صنعتی و تولیدی، شرکت های خدماتی، مؤسسات آموزشی و استارتاپ ها خدمات مالی ارائه نمایند. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره های 09900300026 و 09900300025 تماس گرفته تا کارشناسان ما شما را در این زمینه راهنمایی نمایند.