شرکت حسابرسی

تمام کسب و کارها و مشاغلی که فعال هستند، در هر زمینه ای نیازمند امور حسابرسی و حسابداری می باشد و اگر این امور به درستی و توسط افراد متخصص در این زمینه نباشد، دچار بروز مشکل و شکست در کار و ناکامی می شوند . به جهت پیشگیری از این مشکلات و بررسی و نظارت بر کلیه امور مالی و حسابرسی و جلوگیری از بروز اشتباه و یا تقلب، به حسابرسی نیاز دارید. اگر شما صاحب یک شرکت یا کسب و کار هستید، باید تصمیمات خود را بر اساس اطلاعات دقیق و صحیح بگیرید تا در کسب و کار خود به موفقیت برسید. اگر خود شما اطلاعات زیاد و کافی در زمینه حسابرسی ندارید، می توانید از شرکت حسابرسی کمک بگیرید.

برای تعریف حسابرسی می توان گفت که  به بازرسی جستجوگرانه تمامی اسناد و مدارک حسابداری جهت نظم دادن به این اسناد و نیز کشف و بررسی اشتباهات و تقلب های احتمالی، حسابرسی می گوییم. همچنین در کلیه کسب و کارها و مشاغل لازم است که صورت های مالی مطابق با استانداردهای دقیق حسابداری تهیه شوند تا میزان اشتباهات و مشکلات به حداقل برسد که از کارهای شرکت حسابرسی می باشد .

کسانی که در این حوزه تحصیل کرده اند می توانند در این زمینه مشغول به کار شوند؛ به اشخاصی که دانش و مهارت کافی برای انجام حسابرسی را دارند، حسابرس گفته می شود. اگر چه حسابرسی و حسابداری شباهت های زیادی با هم دارند اما در عمل یکی نیستند و دو مفهوم جداگانه هستند.

اظهارنامه مالیاتی

وظایف شرکت حسابرسی

شرکت حسابرسی

  • در یک شرکت حسابرسی، حسابرسان در ارائه صورت های مالی و اظهارنامه شرکت ها و کسب و کارها به آن ها کمک میکنند و باعث ایجاد اعتماد بین وام دهندگان و سرمایه گذاران برای شرکت می شوند و می توانند نظرات خود را برای پیشرفت و گسترش فعالیت های شرکت ارائه دهند.
  • حسابرسان های شرکت حسابرسی می توانند با استفاده از چند روش مخصوص، مشاوران بی طرفی برای بهبود روش های شرکت حسابرسی و بالابردن عملکرد شرکت باشند؛ نمونه ای از این روش ها تست حمایت کننده مانده حساب، ارزیابی و تسلط بر سیستم کنترل داخلی، مشاهده تعداد موجودی فیزیکی، پرسش سوالاتی از مدیریت و کارمندان شرکت برای رسیدن به هدف سازمان و انجام امور آن که به عهده شرکت حسابرسی است، انجام روش های تحلیلی پیش بینی شده و پیش بینی نشده در مانده حساب،، تایید حساب های دریافتی و یا حساب های دیگر با شخص ثالث. باید دقت کرد که شرکت حسابرسی فقط بر روی صورت های مالی نظر می دهد و آنها را ارائه و مسئولیت آنها را به عهده ندارد.
  • ثبت اسناد حسابداری، تنظیم و ارائه اظهارنامه در دفاتر قانونی، طراحی و اصلاح کدینگ، اعزام نیروهای لازم حسابداری، دادن سیستم و روش های درست برای شرکت های واسپاری، تهیه صورت های مالی برای اشخاص حقیقی و حقوقی ، بستن حساب ها، تهیه و بررسی انواع گزارش های مالی

شرکت حسابداری

یکسری کارهایی هم هستند که شرکت حسابرسی نمی توانند آن ها را انجام دهند؛ مثل اجاره، اجرا و یا لغو معاملات مشتری، آماده و یا ایجاد تغییرات در اسناد مالی، ایجاد و یا حفظ کنترل داخلی، ثبت و نگهداری حساب های مشتریان مانند حفظ حساب های بانکی.

شرکت حسابرسی چرتکه پلاس، با بهره مندی از حسابرسان مجرب و متعهد خود در هر زمینه ای از امور، در اسرع وقت و کمترین هزینه آماده همکاری با شرکت ها و کسب و کارها می باشد، همچنین این شرکت حسابرسی این اطمینان را به شما می دهد که تمامی امور مالی به درستی و بدون هیچ گونه مشکل انجام می شود. ما در شرکت حسابرسی چرتکه پلاس، میزان انطباق عملیات های شرکت شما با قوانین جاری کشور، مسیر امن فعالیت را به شما نشان می دهیم و در همه امور مالی و حسابرسی کنارتان خواهیم بود.

شماره تماس: 09900300026 – 09900300025