نرم افزار حسابداری ابری چیستنرم افزار حسابداری ابری چیست در سال های اخیر صنعت نرم افزار حسابداری تغییرات بزرگی را پشت سر گذاشته است در نرم افزار حسابداری سنتی مدیران و حسابداران باید برای انتخاب بهترین نرم افزار عواملی چون امنیت پشتیبانی تعداد کاربران و قیمت را در نظر می گرفتند اما با تکنولوژی پردازش ابری چشم انداز نرم افزار حسابداری نیز تغییر کرده در این مقاله شما را با نرم افزار حسابداری ابری آشنا خواهیم کرد.

 

نرم افزار حسابداری ابری چیست؟

نرم افزار حسابداری ابری چیست در سیستم‌های حسابداری سنتی، نرم افزار به صورت دستی روی هارد دیسک کامپیوتر نصب خواهد شد. حسابدار برای استفاده از این نرم افزار سنتی، باید از یک کامپیوتر خاص استفاده کند.

اما در نرم افزار حسابداری ابری که در واقع به اسم حسابداری آنلاین نیز شناخته می‌شود، سیستم مانند فضای ابری عمل می‌کند. حسابداری ابری در نحوه ارائه خدمات و نوع کارکرد، هیچ تفاوتی با نرم افزار سنتی ندارد؛ به عبارتی شما می‌توانید خدماتی مثل محاسبه اضافه کاری و اظهارنامه مالیاتی و همه امور حسابداری را با نرم افزار آنلاین بدون هیچ محدودیتی اما با مزایای بیشتر انجام دهید. با بهترین نرم افزار حسابداری ابری یک حسابدار می‌تواند، حتی از خانه و بدون نیاز به نصب دوباره نرم‌افزار از طریق اینترنت و مرورگر وب، امور حسابداری را انجام دهد.

 

 

انواع نرم افزارهای حسابداری ابری

نرم افزار حسابداری ابری چیست

نرم افزار حسابداری ابری انواع مختلفی دارد در حال حاظر سه نوع ابر برای پیاده سازی وجود دارد که در ذیل به هرکدام از آنها می پردازیم

  • ابر عمومی: یکی از انواع پرکاربرد فضای ابری، ابرهای عمومی هستند. معمولاً زیرساخت‌های فناوری اطلاعات در فضای ابر عمومی به کاربر نهایی تعلق ندارند و این فضا در ازای پرداخت و از طریق اینترنت در اختیار افراد قرار می‌گیرد. زیرساخت‌های فضای ابری عمومی توسط شخص ثالث نگهداری می‌شوند و هزینهٔ اجرا و نگهداری زیرساخت از بودجهٔ کسب‌وکارها حذف می‌شود.
  • ابرهای خصوصی: این مدل ابری، یک زیرساخت سفارشی است که به یک کسب‌وکار مشخص تعلق دارد و فضای کنترل‌شده‌تری را در اختیار مشتریان قرار می‌دهد. در واقع به زیرساخت فناوری اطلاعات با ایجاد دسترسی کاملاً شخصی و ایزوله برای یک کاربر، ابر خصوصی می‌گویند. نکته قابل‌توجه این است که مدیریت، پیکربندی و نگهداری زیرساخت‌های این مدل ابری توسط یک شخص ثالث انجام می‌شود.
  • ابرهای ترکیبی: ابرهای ترکیبی یا هیبریدی مناسب آن دسته از افرادی است که به هر دو مدل ابری عمومی و خصوصی نیاز دارند. مدل ابری ترکیبی از به هم پیوستن حداقل 1 ابر عمومی و حداقل 1 ابر خصوصی به وجود آمده است. این مدل به دلیل مقیاس‌پذیر، مقرون‌به‌صرفه و انعطاف‌پذیربودن راه‌حل مناسب‌تری برای برآورده‌کردن نیازهای کسب‌وکارها است. همچنین امنیت اطلاعات در این مدل ابری بیشتر از دو مدل قبلی ذکر شده است.

 

 

مزایای نرم افزار حسابداری ابری چیست؟

نرم افزار حسابداری ابری چیست

نرم افزار حسابداری ابری مزایا و قابلیت های خاصی دارد که با استفاده از سیستم های سنتی قادر به استفاده از آنها نخواهید بود برخی از مزایای این نرم افزار عبارتند از

  • دسترسی سریع و لحظه ای به اطلاعات
  • عدم نیاز به ایجاد زیر ساخت های جدید
  • دارای نسخه یکپارچه و هماهنگ
  • قیمت مناسب و مقرون به صرفه
  • نگهداری امن و بدون ریسک از اطلاعات
  • کار با آخرین و جدیدترین نسخه نرم افزار

 

 

بیشتر بدانید: بایگانی اسناد حسابداری

 

 

کاربرد نرم افزار حسابداری ابری چیست؟

نرم افزار حسابداری ابری چیستنرم افزار حسابداری ابری تاثیر قابل توجهی بر زندگی هوشمند گذاشته است کارایی و بهره بری بسیاری از صنایع را بالا برده و به مدیریت امور مالی کمک می نماید و نیز برای بهینه سازی امور حسابداری و ساده تر کردن معاملات تجاری استفاده می شود از جمله کاربردهای مهم این نرم افزار به شرح زیر می باشد

سیستم حسابداری ابری دارای قابلیت گزارش‌دهی قوی است که می‌تواند نمودارها، گزارش‌های مالی، شاخص‌های کلیدی و رفتار کاربران را در یک داشبورد مالی به شما نشان دهد.

هنگام استفاده از حسابداری رایانش ابری، از داده‌های حسابداری شما به طور خودکار نسخه پشتیبان تهیه می‌شود تا در شرایط اضطراری  اعم از قطعی برق و اینترنت تا رویدادهای غیرقابل‌پیش‌بینی، داده‌ها به‌درستی بازیابی و حفظ شوند.

 

 

نرم افزار حسابداری ابری مناسب چه کسب و کاری است؟

نرم افزارهای حسابداری ابری می‌توانند، برحسب نوع شرکت و فعالیت تجاری ویرایش شده و مورد استفاده قرار بگیرند. هزینه خرید این برنامه‌ها به موضوع کسب‌و‌کار شما بستگی دارد. نرم افزار حسابداری ابری با ارائه بهترین خدمات و سرعت بالا، بهترین گزینه برای اداره امور مالی بیزینس‌های مختلف خواهد بود.

 

 

شرکت چرتکه پلاس با داشتن نرم افزار سپیدار شرایطی را فراهم می کند تا با کاربری آسان قابلیت شخصی سازی بر اساس نیاز شرکت شما و پشتیبانی قوی به راحتی از این نرم افزار در انجام امور مالی و حسابداری خود به شکل بهینه استفاده نمایید برای آگاهی از خرید نرم افزار سپیدار با مشاورین با تجربه شرکت چرتکه پلاس تماس بگیرید

09900300025

09900300026