خدمات شرکت حسابداری چیست؟در پاسخ به سوال خدمات شرکت حسابداری چیست؟ باید بگوییم که شرکت های حسابداری خدمات زیادی را ارائه می میدهند و به صاحبان مشاغل کمک می نمایند تا از نظر مالی سازماندهی شوند. لازم به ذکر است که یک شرکت حسابداری علاوه بر آنکه برای انجام کارهای حسابداری اقدام می کند، همچنین می تواند به عنوان یک شریک تجاری مناسب برای شرکت یا صاحبان مشاغل در نظر گرفته شود. انتخاب یک شرکت حسابداری برای انجام امور حسابداری باید متناسب با نیازهای مشاغل مورد نظر باشد و نیز شرکت حسابداری گروهی از متخصصان حسابداری است که خدمات مدیریت مالی را به مشتریان ارائه می دهند. این خدمات می تواند شامل حسابرسی، تهیه و برنامه ریزی مالیاتی، پردازش حقوق و دستمزد، حسابداری و خدمات مشاوره باشد. در این مقاله شما را با انواع شرکت های حسابداری خدمات شرکت های حسابداری آشنا می نماییم.

 

انواع شرکت های حسابداری کدامند؟

خدمات شرکت حسابداری چیست؟

شرکت های حسابداری انواع مختلفی دارند که هر کدام کار خاصی را انجام میدهند مانند خدمات تخصصی در زمینه مالیاتی، خدمات حسابداری و حقوق و دستمزد، آماده سازی مسائل مالیاتی و نکات مربوط به آن، خدمات ارزیابی کسب و کار و غیره می باشد. به طور کلی یک شرکت حسابداری از نظر نوع خدمات به انواع زیر تقسیم می شود.

  • شرکت های نظارت بر امور مالیاتی
  • موسسات حسابرسی
  • شرکت های متخصص در بررسی و ارزیابی امور مالی
  • شرکت های حسابداری متخصص در امر برون سپاری

نکته مهم در مورد خدمات شرکت حسابداری این است که نوع همکاری با شرکت های حسابداری در جزئیات تفاوت هایی با هم دارد و البته در بیشتر موارد استفاده از خدمات حرفه ای شرکت های حسابداری معتبر می تواند تا حد بسیار زیادی باعث کاهش خطا در امور مالی شرکت ها بشود. این موضوع کاملا به اعتبار و کیفیت خدمات شرکت حسابداری مورد نظر بستگی دارد. از طرفی پذیرش مسئولیت امور مالی توسط یک شرکت حسابداری خیال صاحبان مشاغل را از بابت همکاری با این شرکت ها راحت می کند زیرا شرکت ها با استفاده از خدمات شرکت های حسابداری از هزینه های جذب کارکنان مورد نیاز برای انجام امور مالی شرکت آسوده می شود.

 

اصول خدمات حسابداری چیست؟

خدمات شرکت حسابداری چیست؟در تعریف اینکه خدمات شرکت حسابداری چیست یکی از اصول اصلی خدمات حسابداری بحث مدیریت مالی می باشد در واقع نبض هر شرکتی قسمت مالی آن می باشد به همین سبب افراد مختلفی در بخش مالی شرکت ها مشغول فعالیت هستند تا بتوانند هزینه ها و درآمد ها را مدیریت کنند هر چقدر شرکت ها بزرگتر باشند نیاز به یک تیم حسابداری و حسابرسی گسترده تری خواهد بود اما این موضوع اهمیت بحث حسابداری در شرکت های کوچک را کم نمی کند چرا که رسیدگی به امور مالی شرکت ها و نیز مدیریت هزینه ها باعث پیشرفت شرکت ها و مشاغل می باشد و لازم است مدیران شرکت ها از نیروی متخصص برای انجام امور حسابداری و حسابرسی کمک بگیرند. به همین جهت برای انتخاب یک شرکت برای دریافت خدمات حسابداری باید به بررسی شرکت مورد نظر پرداخت تا از هر نظر ایده آل باشد یکی دیگر از خدمات اصول حسابداری توجه به ویژگی های تیم مدیریت مالی آن شرکت می باشد که مواردی چون مسئولیت پذیری مجموعه ی ارائه دهنده خدمات حسابداری که اهمیت فوق العاده دارد. کیفیت انجام امور مالی و مالیاتی باید به وسیله شرکت در نظر گرفته شود و به شکل تعریف شده باشد و نیز داشتن یک تیم با تجربه و کار بلد. دریافت حقوق مناسب نیز از دیگر اصول خدمات یک شرکت حسابداری می باشد.

 

حتما بخوانید: قفل شکسته نرم افزار حسابداری چیست؟

 

انواع خدمات حسابداری کدامند؟

خدمات شرکت حسابداری چیست؟خدمات حسابداری به تمام فعالیت هایی گفته می شود که در جهت مشخص کردن میزان دقیق ورود و خروج سرمایه به یک شرکت و یا مجموعه انجام می شود برای آنکه بتوانید اطلاعات دقیقی از میزان ورودی و خروجی داشته باشید و تمام امور مالی شرکت را کنترل کنید به خدمات حسابداری نیاز دارید که از طریق شرکت های حسابداری و توسط تیم متخصص ارائه می شوند اگر میخواهید با انواع خدمات حسابداری بیشتر آشنا شوید در ادامه مطلب همراه ما باشید.

1. حسابداری عملیاتی
حسابداری چیزی است که وقتی به حسابداری فکر می کند به ذهن همه می رسد و دلیل خوبی برای آن وجود دارد. حسابداری دقیق برای موفقیت یک تجارت بسیار مهم است.
حسابداری شامل ثبت و تطبیق کلیه معاملاتی است که در یک تجارت انجام می شود. از آنجایی که یک شرکت معمولاً چندین حساب دارد، بخشی از فرآیند شامل تعیین حسابی است که تراکنش بر آن تأثیر می گذارد. در حالی که بسیاری از حسابداران حسابداری را انجام می دهند، هر حسابداری لزوماً یک حسابدار حرفه ای نیست.

2. برنامه ریزی و تهیه مالیات
آماده سازی مالیاتی فرآیند تهیه اظهارنامه مالیاتی شما برای مطابقت با قوانین مالیاتی اداره مالیات کشور است. هر کسب و کاری باید اظهارنامه مالیاتی ارائه کند، اما هر کسب و کاری درگیر برنامه ریزی مالیاتی نیست.
یک شرکت حسابداری می تواند با ارائه خدمات برنامه ریزی مالیاتی به کسب و کار کمک کند تا قبل از موعد برای مالیات آماده شود. برنامه ریزی مالیاتی تلاشی برای بهینه سازی وضعیت مالیاتی شما قبل از زمان ثبت مالیات است.

3. حقوق و دستمزد
شرکت های حسابداری اغلب خدمات حقوق و دستمزد را ارائه می دهند. همچنین شرکت های پردازش حقوق و دستمزد وجود دارند که فقط این خدمات را ارائه می دهند. حقوق و دستمزد ممکن است ساده به نظر برسد، اما زمانی که انواع مختلفی از کارمندان دارید، ممکن است پیچیده شود. برخی از کارمندان ممکن است ساعتی کار کنند، در حالی که به برخی دیگر حقوق پرداخت می شود.
مسئول حقوق و دستمزد باید همه اینها را مدیریت کند، مطمئن شود که تمام مالیات های مورد نظر اداره مالیات به طور دقیق کسر شده است و سپس به موقع از طریق روش پرداخت ترجیحی به کارمندان پرداخت کند. یک شرکت حسابداری می تواند همه اینها را برای یک تجارت مدیریت کند.

4. توسعه کسب و کار و ارزش گذاری
هنگامی که یک کسب و کار برای رشد به بودجه نیاز دارد، ممکن است به دنبال سرمایه گذاری از سرمایه گذاران خصوصی یا وام از بانک باشد. قبل از اینکه شرکت بتواند این بودجه را دریافت کند، باید به سرمایه گذاران یا بانک ثابت کند که در نهایت آن پول را بازپرداخت خواهد کرد.
این اثبات به صورت گزارش های ارزیابی و حسابرسی ارائه می شود. برخی از شرکت های حسابداری خدمات توسعه کسب و کار و ارزیابی ارائه می کنند. شرکت از طریق کتاب ها نگاه می کند، از داده های تاریخی برای تعیین الگوهای رشد استفاده می کند و گزارش های مورد نیاز را به شرکت های مالی ارائه می دهد.

5. خدمات مشاوره ای
خدمات مشاوره ای نقش حرفه ای نسبتا جدیدی است که توسط برخی شرکت های حسابداری ارائه می شود، اما به سرعت ضروری می شوند.
هنگامی که یک شرکت حسابداری خدمات مشاوره ای ارائه می دهد، آنها در کنار کسب و کار برای کمک به رشد آن کار می کنند. این شرکت‌ها به جای ایجاد تعادل در حساب‌ها و ارائه برنامه‌ریزی مالیاتی، نقش فعالی در کسب‌وکار مشتری دارند و از نرم‌افزار هوش تجاری و تجربیات خود برای کمک به شرکت در غلبه بر مشکلات مالی و رسیدن به اهداف تجاری خود استفاده می‌کنند.

6. برون سپاری مدیر مالی
یکی دیگر از خدماتی که برخی از شرکت های حسابداری ارائه می دهند، «CFO برون سپاری» نام دارد. خدمات برون سپاری CFO  مدیر ارشد مالی  خدمات مشاوره ای را گسترش می دهند. یک CFO برون سپاری شده خدمات استراتژی مالی را برای شرکت های کوچک و متوسط ​​ارائه می دهد که نیازی به مدیر مالی تمام وقت ندارند یا بودجه لازم برای استخدام آن را ندارند. گاهی اوقات آنها به صورت نیمه وقت یا پروژه بر اساس پروژه کار می کنند.

 

آیا کسب و کار کوچک شما به یک شرکت حسابداری فکر می کند؟

خدمات شرکت حسابداری چیست؟

در حالی که زمانی حسابداری عمدتاً تهیه مالیات و حسابداری بود و بخش بزرگی از آن هنوز هم هست، حسابداری در سال‌های اخیر تکامل یافته است و به شرکت‌های حسابداری امکان دسترسی به فناوری‌هایی را می‌دهد که کسب‌وکارها در گذشته فقط رویای آن را داشتند. این امر شرکت‌های حسابداری امروزی را کارآمدتر کرده است و به آنها اجازه می‌دهد در خدمات جدیدی که شرکت‌های گذشته ارائه نمی‌کردند، متخصص شوند.
اگر با یکی از این شرکت ها کار کنید، از مزایای کامل این فناوری های پیشرفته نیز بهره مند خواهید شد،

از جمله:تطبیق خودکار
اعتبار سنجی روزانه مانده حساب
یک منبع واحد از حقیقت امور مالی شما
فرآیندهای موجودی ساده
گزارش در زمان واقعی و بینش کسب و کار

 

کلام آخر

یکی از ویژگی های اصلی مدیران موفق در هر شرکتی تمرکز بر روی کارهای تخصصی می باشد و امور مالی و حسابداری خود را به افراد حرفه ای واگذار می کنند. شرکت حسابداری چرتکه پلاس با بیش از 15 سال سابقه کار موفق در زمینه خدمات حسابداری و مشاوره مالی و حسابرسی در همه حال در کنار مدیران می باشد و امور مالی و حسابداری را با انتخاب حرفه ای ترین ها در این زمینه و با صرفه جویی در وقت و هزینه،انجام می دهد و با خرید نرم افزار سپیدار از خدمات حسابداری بهره مند شوید و برای دریافت مشاوره مالی با ما تماس بگیرید.

09900300025

09900300026