زیر سیستم ارزی سپیدار

زیر سیستم در اغلب موارد سیستم‌های بزرگ و پیچیده را به قسمت‌هایی تقسیم می‌کنند که هرکدام را می‌توان به‌عنوان سیستم کوچک‌تر به نام زیرسیستم در نظر گرفت .

در این مقاله شما را با یکی از شاخه های زیر سیستم سپیدار تحت عنوان زیر سیستم ارزی سپیدار آشنا مینماییم،برخی از شرکت ها علاوه بر ریال، برخی از معاملات خود را با ارزهای خارجی انجام می‌دهند. به این معاملات، ارزی گفته می‌شود.

از مهم ترین انواع معاملات ارزی می‌توان به خرید و فروش کالاها و خدماتی اشاره نمود که وجه آن‌ها به صورت ارزی پرداخت یا دریافت می‌شود. همچنین معاملات مربوط به خرید یا فروش دارایی ها و ایجاد یا تسویه بدهی ها در صورتیکه مبالغ آن، به ارز پرداخت یا دریافت شوند نیز از مثال‌‌های معاملات ارزی هستند که می‌توانید عملیات فوق را با زیر سیستم ارزی سپیدار انجام دهید.

 

تعریف زیر سیستم ارزی سپیدار

 زیر سیستم ارزی سپیدار

زیر سیستم ارزی سپیدار دارای امکانات ویژگی ها و کاربرد خاصی در نرم افزار حسابداری سپیدار میباشد که قبل از ارائه آن به شکل جامع تعریفی از زیر سیستم ارزی را ارائه میدهیم.

به دو شاخه های جدا ناپذیر از بازرگانی می توان به صادرات و واردات اشاره کرد. که  از ارز در این  معاملات استفاده میشود. و از آنجایی که قیمت ارز دائما در حال تغییر میباشد، برای مدیریت حساب های ارزی در معاملات وارداتی و صادراتی نیاز به زیر سیستم ارزی سپیدار دارید. زیر سیستم ارزی سپیدار با ویژگی های منحصر به فرد خود توانایی مدیریت معاملات ارزی را دارا میباشد.

زیر سیستم ارزی سپیدار به دلیل اینکه خرید و فروش ها را بر اساس ارز های خارجی درج و ثبت می نماید دارای ارزش و اهمیت بالایی است. یکی از ویژگی های زیر سیستم ارزی سپیدار  این است که با استفاده از آن می توانید لیست میزان بهره و یا خسارت کسب و کار خود را بر حسب ارز های خارجی صادر و دریافت نمایید،

که این ویژگی به عنوان مزیت به حساب می اید زیرا توانایی ارائه یک گزارش دقیق در معاملات را زمان نوسانات ارزی دارا میباشد. و این ویژگی به شما امکان جمع بندی مناسبتری را برای کسب و کارتان میدهد. این ویژگی ها باعث تمایز آن نسبت به شرکت های دیگر شده.

 

مطالعه مفید: زیر سیستم های سپیدار

امکانات زیر سیستم ارزی سپیدار کدامند؟

 زیر سیستم ارزی سپیدار

با ویژگی های بیان شده و تعاریف جامع از زیر سیستم ارزی سپیدار لازم به ذکر است که این زیر سیستم دارای امکانات لازم برای مدیران شکرت ها و سازمانها میباشد و در امور حسابرسی و مالی و ارزی به سادگی میتوان از آن استفاده کرد که در ذیل به بیان امکانات آن میپردازیم.

 1. حفظ خرید و فروش ها با استفاده از ارز پایه
 2. امکان درج اطلاعات و اسناد ارز های گوناگون
 3. کارایی مفید برای خرید و فروش های بین المللی
 4. توانایی اضافه نمودن انواع واحد های پول به حساب خود
 5. امکان مشاهده ی همزمان قرارداد ها بر حسب ارز و ریال
 6. امکان درج و ذخیره سند ها و فعالیت ها با ارز های گوناگون
 7. امکان احتساب وجه عملیات ها بر اساس وجه ارزی و ریالی
 8. سهولت در مدیریت کردن تمامی خرید و فروش های بین المللی
 9. امکان گزارش دقیق بهره و خسارت های ارز خارجی و ارائه لیست
 10. امکان درج و ذخیره خرید هایی با انواع ارز های خارجی و چاپ فاکتور
 11. بالا بردن دقت در حسابداری کارتان و خرید و فروش های بر اساس ارز
 12. امکان ثبت و متفاوت ساختن مبلغ های اضافه، تخفیف، خرید و فروش بر اساس نوع ارز
 13. امکان درج و ذخیره بهره و خسارت خرید و فروش ها با توجه به بالا و پایین رفتن میزان قیمت ارز

 

با توجه به امکانات زیر سیستم ارزی سپیدار شما به راحتی میتوانید اقدام به خرید نرم افزار سپیدار در چرتکه پلاس نمایید و همین حالا میتوانید با مشاورین ما در ارتباط باشید.

09900300025

09900300026

 

واحدهای پولی در زیر سیستم ارزی سپیدار چیست؟

 زیر سیستم ارزی سپیدار

زیر سیستم ارزی سپیدار که در معاملات صادرات و واردات را تحت الشعا قرار میدهد متناسب با تغیر نوسانات ارزی و واحدهای پولی راه حل های مناسب را ارائه میدهد. در این قسمت واحدهای پولی زیر سیستم ارزی سپیدار را معرفی مینماییم.

 1. ین
 2. دلار
 3. پوند
 4. یورو
 5. یوان
 6. درهم
 7. فرانک

قسمت های اسناد در زیر سیستم ارزی سپیدار شامل بخش هایی چون گونه ارز، وجه ارزی،وجه ریالی،ارزش و قیمت ارز

کاربرد زیر سیستم ارزی سپیدار

امکانات و ویژگی های زیر سیستم ارزی سپیدار دارای قابلیت های بسیاری میباشد که به آنها اشاره کردیم،با توجه به شاخص بودن نرم افزار سپیدار در بخش های مختلف شرکت و سازمانها مدیران به راحتی میتوانند امور مالی خود را مقرون به صرفه انجام دهند و لازم به ذکر است که کاربرد زیر سیستم ارزی سپیدار شامل :

 1. شرکت های تولیدی
 2. شرکت های خدماتی
 3. شرکت های بازرگانی
 4. شرکت های پیمانکاری
 5. کسب و کار هایی که با ارز خرید و فروش می کنند
 6. انواع کسب و کار های متفاوت مرتبط با ارز خارجی
 7. کسب وکار هایی با هر نوع مالکیت و خرید و فروش های خارجی