زیر سیستم های سپیدار

برای آشنایی با زیر سیستم های سپیدار ابتدا شما را با مفهوم زیر سیستم آشنا مینماییم،

زیر سیستم به این معنی است که سیستم های بزرگ را به سیستم های کوچک تقسیم می نمایند و هر کدام از آن ها را به عنوان زیر سییستم در نظر می گیرند .
برای مثال :  یک شرکت تجاری می تواند شامل بخش هایی مانند خرید ، بازاریابی ، تولید و … باشد و هر کدام از این بخش ها زیر سیستمی را در خود جای بدهد .

نرم افزار سپیدار نیز همچون یک شرکت تجاری داری زیر سیستم هایی در بخش های مختلف میباشد، که پیکر اصلی یک شرکت یا یک سازمان را در بخش های مختلف تجاری مالی بازرگانی حسابرسی و غیره…. مانند یک هرم متصل مینماد و در انجام امور حسابداری بخش های مختلف به واسطه ی نظمی که توسط زیر سیستم ها ایجاد میشود باعث پیشرفت امور میگردد در این مقاله سعی میکنیم شما را با انواع زیر سیستم های سپیدار آشنا سازیم.

 

انواع زیر سیستم های سپیدار

 زیر سیستم های سپیدار

زیر سیستم های سپیدار به انواع مختلفی تقسیم میشوند که هر کدام کاربرد منحصر به فرد در بخش خود را دارا میباشند. و انواع آن شامل موارد ذیل میباشد.

زیر سیستم های حسابداری سپیدار

 • زیر سیستم اررزی سپیدار
 • زیر سیستم توزین
 • زیر سیستم چند زبانه سپیدار
 • زیر سیستم ردیابی سپیدار
 • زیر سیستم فروش پیشرفته
 • تبدیل انبار بازرگانی به تولیدی
 • مدیریت پیام
 • زیر سیستم دو واحدی سپیدار

مطالعه مفید: نرم افزار حسابداری سپیدار

تعریف انواع زیر سیستم های سپیدار

 زیر سیستم های سپیدار

در این بخش از زیر سیستم های سپیدار تعریفی مختصر از انواع آن را ارائه میدهیم تا شما به راحتی بتوانید برای بهبود عملکرد شرکت یا سازمان خود از نرم افزار سپیدار استفاده نمایید زیرا هر کدام از زیر سیستم ها راهکارهای خاصی را به شکل کامل در بخش های مختلف به مدیریت سازمان یا شرکت ارائه میدهند و شما به راحتی میتوانید از مزایای آن بهرمند شوید.

برای خرید نرم افزار سپیدار همین حالا با مشاورین ما  در چرتکه پلاس تماس بگیرید.

09900300025

09900300026

 

 • زیر سیستم ارزی سپیدار سیستم

برخی از شرکت ها معاملات خود را علاوه بر ریال با ارزهای خارجی انجام می‌دهند. به این گونه معاملات، معاملات ارزی گفته می شود. از مهم ترین انواع معاملات ارزی می‌توان به خرید و فروش کالاها و خدماتی اشاره نمود که وجه آن‌ها به صورت ارزی پرداخت یا دریافت می‌شود.

همچنین معاملات مربوط به خرید یا فروش دارایی ها و ایجاد یا تسویه بدهی ها در صورتیکه مبالغ آن، به ارز پرداخت یا دریافت شوند نیز از مثال‌‌های معاملات ارزی هستند که می‌توانید عملیات فوق را با زیر سیستم ارزی سپیدار انجام دهید.

 

 •  زیر سیستم توزین سپیدار

زیر سیستم توزین شما را قادر به ارتباط با انواع باسکول می‌نماید. این زیر سیستم یکی از قابلیت‌های نرم‌افزار سپیدار است.در برخی صنایع ورود کالا به انبار یا خروج از آن با استفاده از دستگاه باسکول اندازه گیری می‌شود و بر اساس داده‌های استخراج شده از دستگاه مقادیر ورود و خروج انبار در نرم‌افزار سپیدار ثبت خواهد شد. برای این منظور زیر سیستم توزین سپیدار طراحی و امکان اتصال آن به نرم‌افزار انبار و فروش وجود دارد.

 

 • زیر سیستم چند زبانه سپیدار

زیر سیستم چند زبانه سپیدار امکان مشاهده و ثبت اطلاعات به زبان های فارسی، انگلیسی، کردی و عربی را در نرم افزار داراست و از این زیرسیستم برای همهی بسته های بازرگانی، خدماتی، پیمانکاری و تولیدی سپیدار همکاران سیستم استفاده می شود.

 

 • زیر سیستم ردیابی سپیدار

زیر سیستم ردیابی برای سیستم های اصل عرضه شده. وظیفه این زیر سیستم این است که ورود و خروج کالاها را با مشخصه خاص ثبت کرده و سپس از طریق این مشخصه، گردش کالا قابل ردیابی خواهد بود. این نرم‌افزار جهت ردیابی کالاها از لحظه خرید یا ساخت تا لحظه فروش طراحی شده است.

 

 • زیر سیستم فروش پیشرفته

با خرید زیر سیستم فروش پیشرفته می توانید به امکانات فراوانی از سپیدار سیستم دست پیدا کنید. زیر سیستم فروش پیشرفته پیش سیستم هایی دارد که قبل از خرید زیر سیستم باید آن سیستم ها را تهیه کرد.

 

 • تبدیل انبار بازرگانی به تولیدی

برخی شرکت ها بسته های نرم افزاری بازرگانی را تهیه کرده اند که در صورت تمایل می توانند آن ها را به تولیدی تغییر دهند. تفاوت بین بسته تولیدی سپیدار سیستم و بسته بازرگانی سپیدار سیستم در انبار آن ها می باشد بنابرین به راحتی می توانند از طریق خرید تبدیل انبار بازرگانی به تولیدی بسته نرم افزاری خود را تغییر دهند و از قابلیت های انبار تولیدی نیز استفاده کنند.

 

 • مدیریت پیام

برخی از شرکت ها علاوه بر امکانات ارائه شده در سیستم های اصلی سپیدار نیاز به قابلیت های دیگری دارند که به صورت زیر سیستم عرضه شده اند.مدیریت پیام نیز یک زیر سیستم برای سپیدار است که به کمک آن می توان تمامی فرایند‌های با اهمیت و تغییرات انجام شده در نرم‌افزار را از طریق پیامک ارسال و دریافت نمود.

 

 • زیر سیستم دو واحدی سپیدار

برخی کالاها ه دلیل ماهیتشان نیاز است برای ورود و خروج و نگهداریشان بیش از یک واحد داشته باشند. به طور مثال برخی کالاها به صورت تک یا بسته بندی شده قابل خرید و فروش هستند یا برخی دیگر به صورت کیلو و عدد قابل مبادله می‌باشند. در سپیدار سیستم امکان ثبت و نگهداری کالاها با دو واحد سنجش ثابت و متغیر وجود دارد.

 

تفاوت سیستم و زیر سیستم در نرم افزار سپیدار

 زیر سیستم های سپیدار

با توجه به تعاریف ذکر شده  در مورد زیر سیستم های سپیدار و عنوان انواع زیر سیستم ها لازم به ذکر است که بین سیستم و زیر سیستم ها در نرم افزار حسابداری سپیدار تفاوتهایی وجود دارد که در این بخش به آن میپردازیم ، سیستم های سپیدار یا همان ماژول ها ، مثل “مشتریان و فروش” یا “انبار” را می توانیم جز بخش های اصلی نرم افزار سپیدار بدانیم.

اما  زیر سیستم ها امکانات اضافی مورد نیاز که مربوط به شرکت هستند را ارائه می دهند. مثل سیستم ارزی و غیره…..(که در مقاله های بعدی به توضیح کامل و به امکانات و مزایای آنها خواهیم پرداخت.