نمونه قرار داد شرکت حسابداری

نمونه قرارداد شرکت حسابداری یکی از انواع رایج قراردهای کار محسوب می شود هر سازمانی برای تنظیم امور مالی خود نیاز به یک حسابدار متخصص دارد و برای بهره مندی از تخصص چنین اشخاصی باید با آنها قرار داد منعقد شود. برای این منظور اغلب قرار داد کار بسته می شود برای اعتبار این قرار داد طرفین باید شروطی را رعایت کنند که این شروط عوامل درستی قرار داد به شمار می رود قرار داد کار در شرکت های حسابداری بر اساس قراردادهای قانون کار نوشته می شود قرار داد حسابداری تعهد نامه ای است که میان دو طرف و گروهی از افراد نوشته شده و امضا می شود بر اساس قرار داد حسابداری، حسابدار برای مدت معلوم و یا موقت توسط کار فرما به کار گرفته می شود و با توجه به ساعات کاری و حجم کاری خود دستمزد از سوی کارفرما دریافت می کند و در این قرار داد تمام مسئولیت های حسابدارنوشته شده و امضا می شود.

 

نکات مهم در نمونه قرارداد شرکت حسابداری

نمونه قرارداد شرکت حسابداری نکات مهمی را در بر می گیرد که قبل از بستن قرار داد حسابداری، کارفرما و حسابدار هر دو ملزم به رعایت این نکات می باشند تا از مشکلات احتمالی در آینده جلوگیری شود برخی از نکات مهم قراردادهای حسابداری موارد زیر می باشد.

 • قبل از بستن قرارداد باید تمام وظایف و شرایط کاری بین کارفرما و حسابدار مطرح شود.
 • موضوع قرارداد باید مشخص و کاملاً شفاف باشد و هیچ ابهامی در هیچ یک از بندهای قرارداد وجود نداشته باشد.
 • تاریخ و زمان دقیق آغاز کار حسابدار به طور صریح و واضح در قرارداد ذکر شود.
 • نام هر دو طرف قرارداد، یعنی کارفرما و کارگر، به طور کامل و شفاف در قرارداد ذکر شده و نام شرکت یا کسب‌وکار موردنظر نیز ذکر شود.
 • روش‌های فسخ قرارداد و حل مشکلات احتمالی در قرارداد ذکر شود.
 • وظایف، دستمزد و ساعات کاری حسابدار به طور کاملاً رسمی و واضح در قرارداد ذکر شود.
 • ضمانت‌های گرفته شده و لازم، برای حسن انجام کار در قرارداد ذکر شود.

 

مزایای نمونه قرارداد شرکت حسابداری چیست؟

نمونه قرار داد شرکت حسابداری

یکی از مهمترین اصول کاری حسابداری استفاده از قرارداد حسابداری می باشد چون علاوه بر مشخص شده مسئولیت و وظایف حسابداران تمامی شرایط به صورت  به صورت مکتوب نوشته می‌شود چنانچه در آینده هر گونه مشکل کاری پیش آید، حسابدار و کارفرما می‌تواند با استناد به قرارداد کاری حسابداری، مشکل به وجود آمده را رفع کند. همچنین عقد قرارداد حسابداری باعث می‌شود تا هیچ گونه اتهام گریبان‌ گیر طرفین قرارداد حسابداری نشود. در صورت وجود قرارداد حسابداری و به‌وجود آمدن هر گونه مشکل و اختلافی، طرفین قرارداد می‌توانند با در دست داشتن قرارداد خود به یکی از مراجع قانونی مراجعه کرده و خواستار رسیدگی به حق و حقوق خود شوند. قرارداد حسابداری در دو نسخه تهیه و تنظیم می‌شود و هر دو طرف قرارداد باید یک نسخه اصلی از قرارداد حسابداری نزد خود داشته باشند تا در صورت وجود هرگونه مشکلی میان طرفین، طرفین قرارداد بتوانند از حق خود دفاع کنند. برای اینکه هر دو نسخه قرارداد دارای ارزش قانونی باشد، باید هر دو قرارداد دارای مهر، امضا و اثر انگشت طرفین قرارداد باشد.

 

مطالعه مفید: راهنمای تهیه اظهارنامه مالیاتی

 

نمونه قرارداد شرکت حسابداری

نمونه قرار داد شرکت حسابداری

ابتدا مشتری درخواست و انتظارات خود را به حسابدار تحویل می‌دهد، درصورت موافقت حسابدار توافقنامه‌ای با مفاد زیر به صورت کتبی بین آنها منعقد میشود این مفات در ذیل به آنها اشاره شده است که هرکدام شرایط خاص خود را در یک نمونه قرارداد حسابداری دارا می باشند.

 • جبران خسارت: طرفین توافق می کنند که حسابدار خدماتی را به صورت ماهانه و یا سالانه و یا به صورت فصلی به مشتری ارائه دهد.

خدمات با نرخ ساعتی انجام خواهد شد. در صورت عدم پرداخت فاکتورها در مدت یک ماه روز، حسابدار حق دارد پنج درصد هزینه تأخیر دریافت کند.

 • مدت، اصطلاح: این توافقنامه همانطور که در بالا ذکر شد از تاریخ لازم الاجرا شدن شروع می شود و تا تاریخ توافق طرفین که در قرار داد درج شده است ادامه خواهد داشت.
 • مالکیت محصول کار: در نتیجه این توافقنامه، حسابدار وظایف و یا نتایجی را برای مشتری ایجاد می‌کند، در این هنگام تمام نتایج کار باید متعلق به مشتری باشد. حسابدار هیچ گونه حقی نخواهد داشت و پس از خاتمه قرارداد، تمام محصولات کاری را تحویل می‌دهد.
 • محرمانه بودن: در طول این قرارداد، ممکن است لازم باشد که مشتری اطلاعات اختصاصی، از جمله اطلاعات مالی، اسرار تجاری، دانش صنعت، و سایر اطلاعات محرمانه را با حسابدار به اشتراک بگذارد تا حسابدار بتواند خدمات را تکمیل کند. حسابدار هیچ یک از این اطلاعات اختصاصی را در هیچ زمانی به اشتراک نخواهد گذاشت و نیز نباید از این اطلاعات برای منافع شخصی خود استفاده کند.
 • حسابرسی: حسابدار سوابق کاملی از کلیه امور تجاری انجام شده مربوط به خدمات و این قرارداد را حفظ خواهد کرد. سوابق حسابدار برای بازرسی و ممیزی کامل توسط مشتری و نهادهای دولتی برای مدت زمانی که طبق قانون لازم است در دسترس خواهد بود.
 • مهلت قرارداد: این قرارداد ممکن است در هر زمانی توسط هر یک از طرفین با اطلاع کتبی به طرف دیگر فسخ شود. مشتری مسئول پرداخت کلیه خدمات انجام شده تا تاریخ فسخ خواهد بود، به استثنای موارد نقض این قرارداد توسط حسابدار، که در آن حسابدار نتواند چنین تخلفی را در صورت اطلاع معقول برطرف کند.
 • نمایندگی ها و ضمانت نامه ها: هر دو طرف اظهار می دارند که به طور کامل مجاز به انعقاد این موافقتنامه هستند. حسابدار موافقت می کند که خدمات حسابداری را مطابق با استانداردهای اخلاقی تعیین شده توسط هیئت استانداردهای اخلاق بین المللی برای حسابداران انجام دهد. تمام تجزیه و تحلیل ها، سوابق، گزارش ها و پرونده ها مطابق با قوانین انجام می شود.
 • حل اختلافات احتمالی: هر یک از طرفین توافق می‌کنند چنانچه بر اثر وقوع شرايط خارج از كنترل، برطرف کردن مشکل غیر ممکن باشد و یا با تاخیر صورت گیرد، کارفرما و پیمانکار براي یافتن راه حل مناسب باید مشارکت کنند. سعی میشود که كليه اختلافات احتمالي ناشی از قرارداد ابتدا از طريق مذاكره رفع شود و در صورت عدم توافق طرفین به صورت قانونی پیگیری خواهد شد.
 • محدودیت مسئولیت: تحت هیچ شرایطی، هیچ یک از طرفین در قبال شخص دیگر یا شخص ثالثی در قبال خسارات ناشی از هر یک از بخش‌های این توافق‌نامه، از جمله، اما نه محدود به ضرر و زیان، مسئولیتی در قبال شخص ثالث ندارند. تحویل، که ربطی به یا نتیجه مستقیم سهل انگاری یا نقض یک طرف ندارد.
 • قرارداد قانونی: این موافقتنامه بین طرفین همانطور که در بالا ذکر شد قانونی و الزام آور است. این توافقنامه ممکن است هر یک از طرفین اظهار می دارند که صلاحیت انعقاد این موافقتنامه را دارند.
 • توافق: طرفین تصدیق و موافقت می کنند که این موافقتنامه نمایانگر کل توافق بین طرفین است. در صورتی که طرفین مایل به تغییر، افزودن یا تغییر هر یک از شرایط باشند، باید این کار را به صورت کتبی انجام دهند تا به امضای هر دو طرف برسد.

 

 

شرکت چرتکه پلاس برترین شرکت ارائه دهنده خدمات حسابداری می باشد و به عنوان یکی از شرکت های معتبر و قابل اطمینان در ارائه خدمات حسابداری با بیش از 15 سال سابقه فعالیت به شمار می رود و توانسته در گروه بهترین شرکت های حسابداری و حسابرسی قرار بگیرد شما به راحتی میتوانید برای انجام امور حسابداری و حسابرسی خود با مشاورین این شرکت تماس بگیرید.

09900300025

09900300026