شاخص کل در بازار بورس امروز (سه‌شنبه) یک هزار و ۳۱۸ واحد رشد داشت که در نهایت این شاخص به رقم ۴۴۰ هزار و ۱۹۹ واحد رسید.

براساس معاملات امروز بیش از ۱۰ میلیارد و ۲۲۴ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۴۷ هزار و ۸۶۷ میلیارد ریال داد و ستد شد.
همچنین شاخص کل (هم وزن) با ۴۹۳ واحد کاهش به ۱۴۵ هزار و ۴۹ واحد و شاخص قیمت (هم وزن) با ۳۲۹ واحد افت به ۹۶ هزار و ۷۵۰ واحد رسیدند.
شاخص آزاد شناور نیز با یک هزار و ۹۷۰ واحد افزایش به رقم ۵۳۲ هزار و ۵۶۶ واحد رسید، شاخص بازار اول یک هزار و ۸۶۳ واحد افزایش و شاخص بازار دوم یک هزار و ۳۷۰ واحد کاهش داشت.
علاوه براین در بین تمامی نمادها، نماد مخابرات ایران (اخابر) با ۵۲۶ واحد، بانک ملت (وبملت) با ۴۶۶ واحد، گروه مپنا (رمپنا) با ۴۴۱ واحد، کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران (حکشتی) با ۲۶۹ واحد، پالایش نفت تهران (شتران) با ۲۰۵ واحد و بانک تجارت (وتجارت) با ۱۷۲ واحد بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص کل داشتند.

در مقابل نماد فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با ۱۶۶ واحد، صنایع شیمیایی ایران (شیران) با ۱۴۵ واحد، شرکت ارتباطات سیار ایران (همراه) با ۱۴۵ واحد، سایپا (خساپا) با ۱۱۶ واحد، معدنی و صنعتی گل گهر (کگل) با ۹۳ واحد، فجر انرژی خلیج فارس (فارس) با ۹۳ واحد بیشترین تاثیر منفی را بر معاملات امروز بورس داشتند.
برپایه این گزارش، در بین نمادهای امروز نماد بانک تجارت، بانک ملت، سایپا، فولاد مبارکه اصفهان، ملی مس صنایع ایران، بانک صادرات ایران و توسعه معادن و فلزات در گروه نمادهای پربیننده قرار داشتند.
گروه خودرو در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه یک میلیارد و ۷۷۳ میلیون برگه سهم به ارزش بیش از هفت هزار و ۵۸۴ میلیارد ریال داد و ستد شد.

آخرین وضعیت شاخص فرابورس
شاخص فرابورس نیز بیش از هشت واحد افزایش داشت و بر روی کانال پنج هزار ۵۴۵ واحد ثابت ماند.
همچنین در این بازار سه میلیارد و ۵۳۰ هزار برگه سهم به ارزش بیش از ۴۸ هزار و ۸۷۷ میلیارد ریال داد و ستد شد.
امروز در بین تمامی نمادها، نماد هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه (میدکو)، سهامی ذوب آهن اصفهان (ذوب)، تولید نیروی برق دماوند (دماوند)، بیمه پاسارگاد (بپاس)، فرابورس ایران (فرابورس) و پتروشیمی غدیر (شغدیر) بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص این بازار داشتند.

همچنین نماد پتروشیمی مارون (مارون)، سنگ آهن گهرزمین (کگهر)، پتروشیمی زاگرس (زاگرس)، صنایع ماشین های اداری ایران (مادیرا)، شرکت آهن و فولاد ارفع (ارفع) و فولاد هرمزگان جنوب (هرمز) و توکاریل (توریل) مانع از رشد بیشتر این شاخص شدند.