نرم افزار انبارداری سپیدار

نرم افزار انبارداری سپیدار یکی دیگر از بسته های حسابداری سپیدار میباشد،که در این مقاله سعی میکنیم شما را با کارکردها و مفاهیم آن آشنا نماییم ،بهتر است ابتدا هرچند کوتاه و مختصر عبارتهای انبارداری و سایر موارد مرتبت با نرم افزار انبارداری سپیدار را مورد تحلیل قرار دهیم.

نرم افزار حسابداری سپیدار گزینه های مختلفی را شامل میشود که هر کدام در امور حسابرسی شرکت ها و سازمان ها و همچنین در بخش های مختلف مالی صنعتی تولیدی بازرگانی و غیره کاربرد خود را در پیشبرد امور به شکل شاخص اجرا میکنند،معرفی سپیدار به عنوان یک نرم افزار حسابداری این امکان را برای شما فراهم میکند تا به راحتی و در عین حال با پیشرفته ترین نرم افزار حسابداری امور مالی خود را انجام دهید.

انبار چیست؟

نرم افزار انبارداری سپیدار

نرم افزار انبارداری سپیدار نرم افزاریست که فضای موجودی یک انبار را مورد بررسی قرار میدهد از این رو تعریف انبار این فضا را برای شما معرفی میکند. انبار یک فضای تجاری حیاتی در زنجیره تامین است که برای نگهداری کالاهای نهایی و مواد اولیه مورد استفاده قرار می گیرد و به طور گسترده در صنایعی مانند تولید و توزیع استفاده می شود.

اطلاعات برای جابجایی کالاهای نهایی در زنجیره توزیع به مشتری مورد نیاز است و فناوری می‌تواند میزان تأثیرگذاری این امر را افزایش دهد. انبارها همچنین مترادف با مرکز توزیع هستند، جایی که محصولات می توانند مجدداً بین خرده فروشان، عمده فروشان یا مستقیماً به مصرف کننده توزیع شوند.

انواع انبار داری کدامند؟نرم افزار انبارداری سپیدار

با توجه به ویژگی های نرم افزار انبارداری سپیدار لازم به ذکر است که انبارداری از لحاظ مختلفی به انواع متفاوت تقسیم بندی می شود که انواع انبارداری از لحاظ ساختمانی به سه نوع پوشیده، سرپوشیده و باز دسته بندی می شود. طبقه بندی کالاها و کدگذاری کلیه محصولات فواید بسیاری را به دنبال داشته و امری ضروری در سیستم انبارداری می باشد. چرا که کدگذاری سبب صدور سفارش خرید به راحتی شده و مانع درج نوشته های طولانی در کالا می گردد.

توجه داشته باشید که تقسیم بندی انواع انبارداری تحت بررسی عواملی چون ماهیت و چگونگی کالا، از نظر ساختمانی، نوع کالای نگهداری و انجام عملیات انبار توسط ماشین و یا نیروی انسانی مشخص می شود. هم چنین انبارها از نظر نوع ساختمانی نیز به سه دسته مختلف تقسیم شده و کالاها در انبارهای سرپوشیده، پوشیده و باز با توجه به ماهیت کالا و نوع محصول انبار می گردند.

 

تفاوت انبارداری قدیم و جدید؟

نرم افزار انبارداری سپیدار یکی از تکنولوژی های شاخص در انبار داری جدید است،با گذشت زمان و پیشرفت چشمگیر تکنولوژی، بسیاری از عنصر های عادی زندگی ما تغییر پیدا کرده اند، در همین راستا انبارداری نیز با گذشت زمان تحت تاثیر پیشرفت این آینده امروزی بوده و انبار داری به دو نوع تبدیل شد. “انبار داری مدرن و انبار داری قدیمی”

انواع انبارداری از جمله انبارداری مدرن و انبارداری قدیمی با اراِئه خدمات، انتقال و سرعت جا به جایی انواع کالاها را بهبود بخشید و در همین راستا انبارداری مدرن به دلیل بهره مندی از تجهیزات و تکنولوژی نوین توانست جایگزین مناسبی برای انبارداری قدیمی باشد

 

اهداف و وظایف انبارداری چیست؟

نرم افزار انبارداری سپیدار

درنرم افزار انبارداری سپیدار اجرای وظایف ذیل مطابق با ضوابط صحیح و اصول انبارداری باعث سرعت بخشیدن در انجام امور سازمان می‌شود و درنهایت صرفه جویی حاصل شده باعث تقویت وضعیت مالی سازمان می‌شود. دسترسی ساده و سریعی به اطلاعات کالا داشته و محاسبه موجودی کالا و مدیریت انبار برای شما ساده می‌شود.شما میتوانید با توجه به اهداف گفته شده در این بخش به راحتی اقدام به خرید نرم افزار سپیدار کنید.

با مشاورین ما تماس بگیرید:

09900300025

09900300026

هدف از تشکیل و ایجاد انبار چه در بخش خصوصی و چه در سازمان‌های دولتی، نگهداری و در دسترس قرار دادن مجموعه وسایل مورد نیاز آنها است، اگر مواد و لوازم مورد نیاز به موقع تهیه نشود و در دسترس واحد مصرف کننده قرار نگیرد، در فعالیت‌های موسسه مشکل ایجاد می‌شود. از جمله مهم‌ترین وظایف انبارها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • حفظ مقدار موجودی کالاهای مورد نیاز در حد مناسب و برنامه ریزی برای آن.
 • همکاری در خرید و تامین کالاها و کنترل و دریافت کالاهای خریداری شده.
 • نگهداری کالاها در انبار به نحو صحیح و تسریع در امر تحویل با رعایت مقررات و دستورالعمل‌های سازمان و استانداردهای انبارداری.
 • اجرای قوانین و دستوالعمل‌های سازمان در انبار داری که جنبه مالی دارد باید توسط مسئولین انبار و انباردار رعایت شود.

 

پیشنهاد مطالعه مفید:نرم افزار پیمانکاری سپیدار

ویژگی های نرم افزار انبارداری سپیدار

 • امکان قیمت‌گذاری موجودی کالای انبار در زمان‌های دلخواه و به روش میانگین موزون
 • یکپارچه سازی اطلاعات بین انبار و فروش
 • امکان انبارگردانی
 • امکان تعیین نقطه سفارش کالا
 • کنترل موجودی منفی کالاها در سطح انبار و کالای قابل فروش
 • محاسبه مالیات بر ارزش افزوده و مالیات تکلیفی و بیمه در فاکتور خرید خدمات
 • نگهداری تصویر کالا
 • امکان اطلاع از نقطه سفارش کالا از طریق پیامک
 • امکان ارسال پیامک در هنگام خروج کالا

 

فرایندهای کلی در انبار داری کدامند؟نرم افزار انبارداری سپیدار

با توجه به بیان ویژگی های نرم افزار انبارداری سپیدار لازم به ذکر است که در هر نوع انباری چندین فرایند وجود دارد که در زیر به بخشی از آنها اشاره کرده ایم.

 • پذیرش کالا
 • جاگذاری و جابجایی کالا
 • انتخاب و گردآوری کالا (در صورت نیاز) برای خروج
 • بسته بندی کالا و تحویل آن

در عصری که بشر زندگی خود و رفاه خود را با تکنولوژی و نوآوری درآمیخته، وجود برخی سیستم ها از سالیان دور همچنان لازمه ادامه این رفاه می باشد. یکی از این سیستم ها همانطور که بیان شد سیستم انبار و انبارداری می باشد، که امروزه نسبت به یک یا دو دهه گذشته دستخوش تغییرات بسیاری بوده است.اما آنچه که قابل توجه است پیشرفت انبار داری به شکل مدرن میباشد.

انبارداری مدرن لازمه داشتن یک سیستم نرم افزاری منظم و کارآمد را بیان میکند تا در کنار نیروی انسانی از نرم افزارهای حسابرسی به شکل بهینه استفاده شود .

نرم افزار انبارداری سپیدار همانطور که در مقاله به شکل اجمال بیان کردیم با توجه به ویژگی های چون قیمت گذاری یکپارچه سازی اطلاعات انبار گردانی کنترل موجودی میتواند امور حسابرسی و مالی یک شرکت و سازمان را به راحتی میسر سازد.